home

نکته ای که تمام خانم های خانه دار به آن رسیده اند. آپارتمان ها و ساختمان های کوچک وسایل زیاد خانه، جای محدود و دسترسی آسان به وسایل و اسباب مورد نیاز سبب می شود ما بیشتر به اطراف مان دقیق شده و در پی یافتن مکان هایی برای جا دادن وسایل باشیم. برای این کار اول باید برخی از اسباب و لوازمی را که مورد نیازمان نیست یا کهنه و غیرقابل استفاده هستند، دور بریزیم و آنهایی را که قابل مرمت و استفاده مجدد هستند، تعمیر کنیم.

باور غلط ما در این است که فقط یک معمار داخلی می تواند طراحی و چیدمان زیبایی را ارایه دهد ولی اگر کمی خلاقیت و ابتکار به خرج دهیم، می توانیم با دقت، ظرافت و مطالعه، چیدمانی صحیح و مناسب از وسایل و لوازم خانه را داشته باشیم.

 برای زیبا و جذاب جلوه دادن محیط زندگی خود لازم نیست حتما از مبلمان های گران قیمت استفاده کنید. توصیه می کنیم قبل از خرید مبلمان یا رنگ آمیزی منزل خود چند کتاب دکوراسیون تهیه کنید؛ حتما در آنها ایده های جالبی برای رنگ و نحوه چیدمان وسایل پیدا می کنید.

شکسته، خراب شده ولی درستش می کنم!

یکی از بدترین عادت هایی که اکثر ما به آن دچاریم. یک وسیله یا یک شی تزیینی شکسته. ماه ها و سال هاست که در جای خود باقی مانده بدون اینکه تعمیرش کنیم. اگر در این مدت درستش نکرده اید حتما احتیاجی هم به آن ندارید، پس بهتر است فراموشش کرده و هرچه زودتر از شر آن خلاص شوید

 

عامل شلوغی در منزل

بیشتر این مشکل به دلیل وجود وسایلی است که مدت ها به اصطلاح به ما چسبیده اند و نتوانسته ایم از شرشان خلاص شویم. شاید کادو یکی از دوستان بوده و نمی خواستیم با دور انداختنش، ناراحت شان کنیم یا هزینه زیادی برای خریدش پرداخته ایم ولی علاقه ای هم به استفاده از آن نداریم. با تمام این اوصاف باز هم نمی توانیم خودمان را متقاعد کنیم که نگه داشتن همین وسایل باعث شلوغ شدن خانه مان شده و بهتر است که با بیرون ریختن شان انرژی از دست رفته را به خانه بازگردانیم.

 ازش خوشم نمی آید……ولی شاید به درد بخورد

متاسفانه بسیاری از ما مجموعه ای از وسایل را در خانه هایمان نگه داری می کنیم که ازشان متنفریم. ممکن است چراغ خواب یا آباژوری باشد که به محض خریدن و آوردنش به خانه خیلی زشت تر از آن چیزی که در مغازه بود به نظر برسد یا حتی دربازکنی که به درستی کار نمی کند.بهتر است فضای اشغال شده توسط آنها را به لوازمی اختصاص دهید که عاشق شان هستید.

 هیچ وقت زمان استفادش نرسید

هرچیزی که در سال گذشته حتی یک بار هم سراغش نرفتید و هیچ مصرفی برایتان نداشته، از این به بعد هم نخواهد داشت. وقتی وسایل را به امید اینکه یک روزی به کار بیایند تلنبار می کنید، جای چیزهایی را که هر روز یا اغلب به آنها نیاز دارید را پر کرده اید و وسایل بی مصرف، پول و فضا و زمان شما را هدر می دهند.